Redukcja poduszek Bichata
Jest to zabieg wykonywany przez lekarza w celu wysmuklenia policzków. Polecany szczególnie u osób, których rysy twarzy pomimo stosowania diety i szczupłej sylwetki pozostają „pełne”. Przy pomocy niewielkiego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka (cięcie ma długość ok. 1-2 cm) zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w centralnej części policzka, która tworzy tzw. Poduszkę tłuszczową Bichata. Nie zaleca się usuwania ich w całości, gdyż powoduje to nadmierne zapadnięcie policzków – wyglądają wówczas nienaturalnie – a jedynie wycięcie ich nadmiaru. Policzki zostają wymodelowane, a rysy twarzy wyostrzone.
Sam zabieg nie jest skomplikowany jednak powinno się z niego korzystać tylko w uzasadnionych przypadkach. Do takich należy przede wszystkim pozostały po okresie dziecięcym okrągły kształt twarzy. Ponadto zabieg jest rekomendowany dla osób bez widocznych kości policzkowych, tzw. chomików lub o pucołowatej twarzy.
W przypadku niewielkich poduszek tłuszczowych ich usunięcie nie przyniesie efektownych rezultatów w wyszczupleniu twarzy, dlatego zabieg usunięcia zaleca się tylko w przypadku dużych poduszek Bichata i mocno zaokrąglonej twarzy.
Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu, jakim jest usunięcie poduszek Bichata jest przede wszystkim stan zdrowia pacjenta. Osoby cierpiące na cukrzycę, niewydolność nerek lub wątroby nie powinny być poddawane temu zabiegowi. Co więcej, kobiety w ciąży oraz osoby posiadające rozrusznik serca i w trakcie leczenia stomatologicznego nie będą mogły przystąpić do zabiegu.
Jak każdy zabieg chirurgiczny również i usunięcie poduszek Bichata niesie za sobą pewne ryzyko. Powikłania występują bardzo rzadko i należą do nich: stan zapalny, powstanie krwiaka lub uszkodzenie nerwu twarzowego i przewodu ślinowego. Dlatego też warto korzystać z usług specjalistów z ogromną wiedzą oraz doświadczeniem.
Jako że zabieg usunięcia poduszek Bichata jest zabiegiem chirurgicznym, musi być poprzedzony obszernym wywiadem z pacjentem. Przed zabiegiem lekarz powinien sprawdzić ogólny stan zdrowia pacjenta i wykluczyć choroby mogące przyczyniać się do powikłań. Ponadto podczas konsultacji lekarz wykona zdjęcia trójwymiarowe, które pozwolą określić efekt końcowy, który chce się osiągnąć.
Zabieg zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jednak na życzenie pacjenta możliwe jest również znieczulenie ogólne. Usuwanie poduszek Bichata wykonuje się poprzez wykonanie nacięcia policzka o długości od 1 do 2 centymetrów. Nacięcie jest wykonywane od wewnętrznej strony policzka, dzięki czemu po zabiegu nie powstają żadne widoczne blizny. Poprzez nacięcie usuwa się część lub całą poduszkę Bichata.
Następnie nacięcie zostaje zszyte przy pomocy rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Czas zabiegu to zazwyczaj od 40 do 60 minut. Należy pamiętać, że naturalnym zjawiskiem po przeprowadzeniu usunięcia tkanki tłuszczowej z policzków może być pojawienie się opuchlizny lub niewielkich zasinień
Efekt przeprowadzonego zabiegu jest zaskakujący. Pacjent po okresie rekonwalescencji zyskuje wysmukloną twarz bez dużej ingerencji chirurgicznej. Twarz zmienia kształt w zauważalnym stopniu, jednak dopiero po okresie rekonwalescencji.
Zazwyczaj czas powrotu do pełnej sprawności jest stosunkowo krótki i wynosi od 7 do 10 dni. Oczywiście na czas gojenia duży wpływ ma stosowanie się do zaleceń lekarza. Po przeprowadzonym zabiegu mogą również utrzymywać się dolegliwości bólowe, jednak ogólnodostępne środki przeciwbólowe wystarczą, aby je uśmierzyć. Ból może utrzymywać się do 2 – 3 dni po zabiegu. Natomiast powstały obrzęk może utrzymywać się nieco dłużej.
ZAPRASZAMY
Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota 10:00 – 16:00