Elektrokoagulacja
Elektrokoagulacja naczynka Nowy Sącz – BeautyMed Estetic elektrokoagulacja to inaczej zamykanie naczyń krwionośnych, za pomocą prądu…
o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu wytwarzane jest ciepło, które powoduje rozkład białek w tkance. Temperatura, która zostaje osiągnięta podczas zabiegu wynosi około 200°C, dzięki temu osiągnięcie efektu jest natychmiastowe.
Zabieg elektrokoagulacji wykonywany jest za pomocą specjalnego przyrządu, który wyposażony jest w różnego rodzaju elektrody. O tym jaką elektrodę specjalista użyje do zabiegu decyduje rodzaj, wielkość i zakres zmiany.
Oprócz rozszerzonych naczyń krwionośnych i pajączków na skórze, wskazaniami do wykonania tego zabiegu są m.in.:
- włókniaki,
- brodawki wirusowe (kurzajki), płaskie, łojotokowe,
- kaszaki,
- kępki żółte,
- przerosłe gruczoły łojowe i potowe,
- mięczaki zakaźne,
- naczyniaki gwiaździste,
- nadmierne owłosienie (hirsutyzm).
- Należy na około 2 tygodnie przed zabiegiem nie poddawać się zabiegom: mikrodermabrazji oraz peelingów chemicznych
- Należy unikać opalania i korzystania z solarium
Specjalista przykłada do zmiany elektrodę i za pomocą powstałego między dwiema elektrodami łuku elektrycznego niszczy zmianę. O tym, czy wykonywany zabieg będzie bolesny, decyduje kilka czynników. Przede wszystkim indywidualna reakcja na ból, która zależy od progu wrażliwości danej osoby. Następnie wielkość i lokalizacja danej zmiany. Drobne zmiany nie wymagają nawet zastosowania znieczulenia. Do większych i położonych bardziej głęboko zmian stosuje się środek znieczulający miejscowo. Znieczulenie może być podane w postaci maści bezpośrednio na zmianę, bądź w postaci zastrzyku. Zabieg elektrokoagulacji trwa od kilku do kilkunastu minut.
Po zabiegu należy zastosować się do zaleceń specjalisty. Do miesiąca po wykonywanej elektrokoagulacji nie wolno się opalać, należy unikać narażenia na promienie słoneczne obszaru, w którym został wykonywany zabieg. Zaleca się stosowanie filtrów z wysoką ochroną. Należy unikać stosowania kosmetyków zawierających alkohol oraz inne substancje drażniące.
Zabieg zamykania naczynek przy użyciu prądu jest bezpieczny, niemniej, nie przeciwwskazaniem do jego wykonania jest:
- ciąża,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- problemy kardiologiczne,
- zaburzenia krzepnięcia,
- cukrzyca,
- u pacjentów w złym stanie ogólnym.
- Następnego dnia po zabiegu spodziewane jest pojawienie się strupków, których nie wolno zdrapywać, powinny się zagoić w ciągu 4-5 dni
- 12 godzin po zabiegu nie moczyć woda miejsca zabiegowego
- Przez 2 tygodnie stosować delikatne preparaty do demakijażu
- Unikać wysiłku fizycznego od razu po zabiegu
ZAPRASZAMY
Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota 10:00 – 16:00