Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjna i obecnie najnowocześniejsza metoda modelowania sylwetki z dziedziny medycyny estetycznej, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które borykają się z kompleksami związanymi z drobnymi mankamentami swojej figury.
- Kończyny górne – okolice tricepsu
- Kończyny górne – „bryczesy”
- Fałdy na plecach (poniżej żeber)
- Brzuch
- Biodra („love handles”)
- Okolica podpośladkowa
- Wewnętrzna strona ud
- Wewnętrzna strona kolan
- Podwójny podbródek
- Ginekomastia męska
- Tłuszczaki
- Okolice karku
Podczas lipolizy iniekcyjnej tkanka tłuszczowa jest likwidowana poprzez podawanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Istotne jest to, że pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą. Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Jednak taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Aby złagodzić wymienione dolegliwości, stosuje się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności, pobyt w klinice nie jest konieczny. Zabieg trwa średnio do 30 minut, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii 1-4 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek.
- utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
- lepszy metabolizm komórek skóry,
- lepsze mikrokrążenie,
- stymulacja regeneracji skóry,
- lepsze odżywienie skóry
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Ciężkie schorzenia wątroby i nerek
- Infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć
- Alergia na oreparat
- Nadmierna otyłość
Do 24 godzin po zabiegu, jakim jest lipoliza iniekcyjna, nie należy spożywać alkoholu, aspiryny i innych niesterydowych leków przeciwzapalnych.
Bezpośrednio po podaniu preparatu może pojawić się rumień, świąd czy siniak, oraz miejscowy obrzęk skóry, mogący utrzymywać się do 3 tygodni. Od 2 do 4 tygodni mogą utrzymywać się niewielkie zgrubienia podskórne w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
ZAPRASZAMY
Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota 10:00 – 16:00